Gjykata Penale s’i beson Bokit 13, mbetet në burg, edhe pse ankohet se është i sëmurë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Bojan Jovanovski-Boki 13, i dënuar në rastin “Reket” vazhdon të mbetet në burg.

Gjykata penale ka marrë një vendim, duke refuzuar ankesën përmes së cilës i dënuari ka kërkuar pezullim të përkohshëm të dënimit për shkak të rëndimit të shëndetit.

Avokati Vladimir Tufegxhiq, nga ana tjetër, nuk e ka marrë vendimin, madje thotë se ka dorëzuar prova të reja, me të cilat thuhet se dëshmohet se Jovanovski nuk mund ta vazhdojë vuajtjen e dënimit, transmeton A1on.mk.

Ky vendim i gjykatës vjen pas letrës së sotme të ekipit juridik të Jovanovskit në të cilën pretendojnë se i është dëmtuar shëndeti dhe rrezikohet jeta.(INA)

TË FUNDIT
49 minuta
“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët
51 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
53 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

ME TE LEXUARA

1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Profesori Astrit Iseni nga Kumanova emërohet zv/ministër i MPB
1 ditë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
10 orë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
1 ditë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

komisioni-1

“Tym i bardhë për ‘Zgjedhoren’”, marrëveshja PS-PD: Ja si do zgjidhen deputetët

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

INFO

NA NDIQ