Gjykatësi reagon ndaj Gjergj Dedajt: Sipas dëshmisë që po jepni, i bie që keni gënjyer hetuesit e EULEX-it

ina-online
ina-online

08/11/2023

Njëri nga gjykatësit e turpit gjykues në Hagë e ka pyetur dëshmitarin në rastin e Thaçit dhe të tjerëve, Gjergj Dedajn, në lidhje me dëshminë e tij në Hagë.

Gjykatësi ka thënë se sipas dëshmisë që ai ka dhënë gjatë tri ditëve në Hagë, i bie se e ka gënjyer hetuesin e EULEX-it, për shkak të ndryshimit të deklaratave të tij.

“Sipas dëshmisë që keni dhënë sot, i bie që ju keni gënjyer hetuesit e EULEX-it, apo jo? I bie që dëshmia që i keni dhënë EULEX-it ka qenë e rremë?”, e ka pyetur gjykatësi, Dedajn.

Dedaj ka insistuar se e vërteta e tij është ajo që ka rrëfyer para trupit gjykues në Hagë këtë javë.

“Tash po e them të vërtetën. Këto nuk qëndrojnë”, ka deklaruar Dedaj.

“Ju jeni i informuar që të mos ia tregosh të vërtetën prokurorit është vepër penale apo jo?”, ka insistuar me pyetje gjykatësi.

Dedaj ka thënë se është i informuar, por jo mjaftueshëm.

“Unë jam i informuar, por nuk kam qenë kurrë më parë nëpër gjykata dhe nuk kam pasur as këshillë juridike, as avokat”, ka thënë ai.

Gjykatësi ka kërkuar kalimin nga seanca e hapur, në seancë të mbyllur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

babai-770x433-1-1-750x430

“Ne kërkojmë gjak”! Babai i Naim Murselit: Erdhën dy veta, nëse duan le të më vrasin

Screenshot_2023-12-08-21-30-32-321_com.android.chrome-edit

Ambasadori i Suedisë vjen me deklaratën e fundit për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

INFO

NA NDIQ