Gjykatësja në rastin “Llaskarca” shkon në Apel, gjykimi mund të nis nga fillimi

INA
INA

15/11/2023

Gjykatësja në rastin “Llaskarca”, Aleksandra Ristevska fitoi mbështetjen e Këshillit Gjyqësor oër gjykatëse në Apel, shkruan Alsat.

Ristevska gjykon rastin Llaskarca, i cili për momentin ndodhet pranë fjalëve përfundimtare, përkatësisht sapo ka përfunduar dëgjimi i ekspertëve për të cilët u peit një vit.

Me ikjen e Ristevskas në Apel, gjykimi mund të nisë nga fillimi. Me vendim të këshillit, të njejtës mund ti jepet afat për gjykim dhe sjelljen e aktvendimit në kohë të caktuar

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

Fatmir Mexhiti

Të punësuarit me kontratë në vepër në shëndetësi, Mexhiti kritikon Ministrinë e Financave

INFO

NA NDIQ