Gjysmëvjetori i dytë fillon më 23 janar, Shaqiri: Orët e humbura realizohen online

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Gjysmëvjetori i dytë në vend se të fillojë me 18 janar është prolonguar për dy ditë dhe do të fillojë me 23 janar. Numri një i dikasterit të arsimit, Jeton Shaqiri, potencon se një vendim i tillë është marrë për shkak të funksionimit më të mirë të shkollave duke marrë parasysh se e enjtja është ditë feste.

Sa u përket orëve të humbura gjatë gjysmëvjetorit të parë disa janë kompensuar, por ka shkolla që po kompensojnë orët online në këtë periudhë.

“Orët që janë humbur në shkollat në të cilat ka pasur paralajmërime për bomba kam pasur takim në fundvit me drejtorët e shkollave, kemi marrë informacion se disa nga ato orë janë plotësuar dhe të tjerat po realizohen në këtë periudhë dhe janë në komunikim për të realizuar mësimin online, në ato shkolla ku ka pasur bomba të paralajmëruara në gjysmëvjetorin e parë.”, – deklaroi ministri i arsimit, Jeton Shaqiri.

TË FUNDIT
28 minuta
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
1 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
8 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
1 ditë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
3 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
1 ditë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
12 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
1 ditë
Stadiumi i Tetovës/Kasami: Vendimi i Qeverisë për ndaljen e punimeve, ‘urdhër’ nga Grubi

LEXO MË SHUMË

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

INFO

NA NDIQ