Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

INA
INA

11/12/2023

Gol, fitore dhe lojtari më i mirë i ndeshjes.

Mirlind Daku shijoi një fundjavë pozitive në Rusi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, i dhuroi fitoren 0-1 Rubin Kazanit në transfertë ndaj Baltikas, raporton Supersport.

25-vjeçari nga Gjilani mori një top të gjatë nga mbrojtja në minutën e shtatë, e kontrolloi mirë mes dy mbrojtësve kundërshtarë dhe e dërgoi në rrjetë. Duke i dhuruar Rubinit tri pikët që e pozicionojnë në vendin e shtatë.

Ky ishte goli i katërt sezonal në kampionit rus për golashënuesin më të mirë të skuadrës nga Kazani. Goli dhe performanca shumë e mirë gjatë ndeshjes, ndikuan që Daku të shpallej më i miri i ndeshjes.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ