Gol spektakolar në shtesë, Manaj i jep fitoren skuadrës

ina-online
ina-online

28/10/2023

Rey Manaj vjen nga stoli për të shënuar një gol spektakolar në shtesë dhe për t’i dhënë fitoren Sivassporit, në transfertën ndaj Alanyasporit, skuadër ku luajnë dy mbrojtësit e Kosovës, Aliti dhe Hadërgjonaj.

Sulmuesi 26-vjeçar shqiptar e nisi takimin nga stoli dhe u aktivizua në minutën e 79’, teksa në të 97-ën gjeti golin me një goditje spektakolare nga brenda zonës, duke i dhënë fitoren 1-2 Sivassporit.

Ky ishte goli i dytë në 8 ndeshje për Rey Manajn me fanellën e Sivasspor në Superligën turke, të cilën sulmuesi e ka zgjedhur për t’u rikthyer sërish mes protagonistëve të futbollit, pas problemeve me dëmtimet që pati në sezonin e kaluar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ