Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

INA
INA

02/10/2023

Ka bërë bujë goli i anuluar i Luis Diazit për një pozitë jashtë loje, i cili nuk ishte dhe faljet nga gjyqtarët anglezë, nuk e qetësojnë zemërimin e Liverpullit. Klubi i kuq doli me një deklaratë zyrtare duke komentuar situatën.

Deklarata zyrtare e Liverpullit

“Ne i pranojmë plotësisht presionet nën të cilat punojnë gjyqtarët, por këto presione duhet të zbuten, jo të përkeqësohen, nga ekzistenca dhe zbatimi i VAR-it. Prandaj është e pakënaqshme që nuk është dhënë kohë e mjaftueshme për të marrë vendimin e duhur dhe se nuk ka një ndërhyrje e mëvonshme. Fakti që të tilla mangësi tashmë janë klasifikuar si “gabim i rëndësishëm njerëzor” është gjithashtu i papranueshëm.

Të gjitha rezultatet duhet të përcaktohen vetëm përmes rishikimit të teknologjisë dhe në transparencë të plotë. Kjo është jetike për besueshmërinë e vendimit të procesit që vjen në në të ardhmen, siç zbatohet për të gjitha klubet, mësimet e të cilave përdoren për të bërë përmirësime të procesit për të siguruar që kjo lloj situate të mos ndodhë më.

Ne do të shqyrtojmë gamën e opsioneve të disponueshme, duke pasur parasysh nevojën e qartë për përshkallëzim dhe zgjidhje.”/Telesport/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ