Golob: Ka ardhur koha që Maqedonia e Veriut të bëhet pjesë e familjes europiane

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/04/2023

Maqedonia e Veriut është pjesë e Europës, gjithmonë ka qenë pjesë e Europës dhe tani është koha që të bëhet pjesë e familjes euorpiane, kështu deklaroi sot kryeministri i Sllovenisë pas takimit me Kovaçevskin.

“Mënyra e vetme për stabilizimin e Ballkanit Perëndimor është afrimi drejt Bashkimit Europian, nuk ka tjetër mundësi, për këtë Ballkani Perëndimorë duhet të bëhet pjesë e BE-së. Kjo është mënyra e vetme për stabilizim. Sllovenia për këtë do të mundohet, jo vetëm me ndihmë teknike, por me mbështetje politike në këtë rrugë”, tha mes tjerash kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob.

TË FUNDIT
50 minuta
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
1 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
2 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vendi nuk është i përgatitur të përballet me luftën kundër zjarreve
8 orë
Murtezani: Po vjen një valë reformash në të gjitha institucionet, do punojmë pa u lodhur për të mirën e vendit dhe qytetarëve
2 ditë
Rritja pa mirëqenie, Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat dhe konsumin për frymë edhe për 2023
24 orë
FOTO/Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean
50 minuta
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 ditë
Nikollovski: Nuk ka Zëvendëskryeministër të Parë, gjithë zëvendëskryeministrat do të jenë të njëjtë
11 orë
NATO me udhëheqje të re: Lidhjet e Mark Ruttes me Kosovën ndër vite
1 ditë
Gashi priti Konjufcën në Kuvend
7 orë
Bekteshi: Ky është ekipi im që menaxhoi krizat më të mëdha në vend (foto)

LEXO MË SHUMË

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

aksiden greqi

30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

INFO

NA NDIQ