Google Camera me përditësim të madh

INA
INA

20 Gusht, 2023

Një burim i lidhur me Android Authority ndau pamjet e ridizajnimit të ri të ndërfaqes së kamerës së Google, i cili ka të ngjarë të prezantohet me linjën e ardhshme të Pixel 8 këtë vjeshtë.Përditësimi i fundit i madh i dizajnit ishte bërë në vitin 2019, kështu që është interesante të shihet se çfarë ka ruajtur Google për përdoruesit e saj të telefonave Pixel.

Gjëja e parë që duhet vënë re është ndarja e qartë midis modaliteteve Foto dhe Video. Një çelës i dedikuar në fund të aplikacionit ju lejon të zgjidhni nëse dëshironi të bëni një fotografi apo të filmoni një video, shkruan GSM Arena, përcjell Telegrafi.Vetëm atëherë mund të zgjidhni modalitetin përkatës nga “karuseli”. Më parë, të gjitha modalitetet ishin të përziera në “rolodex”.

Ndërrimi i butonave midis kamerës së përparme dhe atyre në pjesën e pasme ka ndërruar vendet me pamjen paraprake të fotografisë së fundit.

Aplikacioni tani është në përputhje me shumicën e aplikacioneve të kamerave nga prodhuesit e tjerë të telefonave Android, por përdoruesve të Pixel do t’u duhet pak kohë për t’u mësuar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

apple-iphone-15-pro-3

Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

iphone dyqan

Apple identifikon problemet që po e shkaktojnë ngrohjen e iPhonëve 15

apple-iphone-15-pro-3

A e dini cili është celulari më i shtrenjtë që Apple ka nxjerrë në treg?

whats-up

WhatsApp nuk do të funksionojë më në këta telefona

Inteligjenca artificiale AI

Si inteligjenca artificiale lëshon lajme të rreme duke ndryshuar atë që shohim rreth nesh

apple-iphone-15-pro-3

Klientët aspak të kënaqur nga iPhone 15, kjo është arsyeja

loja-counter-strike-game

Më në fund del në treg “Counter Strike 2”

moti-1

Në retë e qiellit ka .. mikroplastikë?!

INFO

NA NDIQ