Google Translate për ueb ka një veçori të re të dobishme

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Funksioni përdor teknologjinë e përdorur aktualisht nga Google Lens.

Google Translate për ueb tani mund të konvertojë tekstin nga fotot. Për këtë, ai përdor të njëjtën teknologji si mjeti AR Translate për Google Lens, i cili përdoret për të përkthyer përmbajtjen në kohë reale në telefon.

Opsioni i ri është i disponueshëm në faqen “Përkthe Google” , ku mund të shihni skedën e re “Imazhet” në krye. Pas futjes së një fotoje ose pamjeje nga kompjuteri, shfaqet një “përkthim”, i cili në shumicën e rasteve duhet të ngjajë me tekstin origjinal.

Ndërfaqja e internetit përfshin një opsion për të kopjuar tekstin, për të shkarkuar foton e përkthyer ose për ta fshirë atë. Për më tepër, faqja liston 113 gjuhë të disponueshme nga të cilat mund të përkthehet (ai gjithashtu mund t’i zbulojë ato automatikisht), si dhe 133 dialekte.

TË FUNDIT
7 orë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
2 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore
3 ditë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj
1 javë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
7 orë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

LEXO MË SHUMË

IMG_4566

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

wi-fi ruter

Paralajmërojnë ekspertët: Rritja e temperaturave mund të ndikojë në Wi-Fi-në tuaj

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Whatsappi do t’ua mundësojë të flisni me njerëz në gjuhë të huaja

INFO

NA NDIQ