Gostivar, katër burra akuzohen për dhunë brutale ndaj dy grave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka dorëzuar aktakuzë në gjykatën kompetente kundër katër personave, përcjell TV21. Të njëjtit dyshohen për kryerje të dhunës ndaj dy grave.

“Më 22 qershor 2021, katër banorët e lagjes Cigllana në Gostivar kanë kryer dhunë brutale dhe kanë rrezikuar sigurinë, duke lënduar fizikisht dy gra. Pasi njëra prej femrave ka dalë në oborrin e njërit prej të pandehurve për të kërkuar bashkëshortin e saj, i pandehuri 45-vjeçar e ka sulmuar, e ka kapur nga flokët, e ka shtyrë për tokë dhe ka nisur ta godas me shkelma. Tre të pandehurit e tjerë të moshës 20, 31 dhe 22 vjeç i janë bashkuar duke e goditur të dëmtuarën në të gjithë trupin. I pandehuri i parë ka marrë edhe një shkop, kështu që ka vazhduar ta godasë. Në atë moment të dëmtuarës i është afruar një grua tjetër e cila ka dashur ta ndihmojë, por të pandehurit e kanë shtyrë dhe ajo ka humbur ndjenjat. Shumë dëshmitarë janë ndjetë të kërcënuar pas çka kanë thirrur policinë. Pas mbërritjes, oficerët e policisë u detyruan të gjuanin disa plumba në ajër për të qetësuar dhe shpërndarë të pandehurit. Nga ngjarja kanë mbetur të lënduara të dyja gratë”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë.

TË FUNDIT
3 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
4 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
5 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
7 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

18 orë
Presidenti bullgar nuk pret për ta takuar kryeministrin malazez, pasi që u vonua 4 minuta
10 orë
Stoilkoviçi, Fronti Europian thirrje VLEN-it të mos hyjë në Qeveri! Mickoski: Ministrat duhet të kenë qëndrime pro-maqedonase
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
16 orë
Nga 20 deri 25 qershor do të bëhet regjistrimi elektronik në shkollat e mesme
10 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin
19 orë
Ky është parashikimi i motit për sot

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ