Grabitet banka në periferi të Shkupit, hajni mori sasi të madhe të parave

ina-online
ina-online

28/02/2024

Një filial i bankës në lagjen Ilinden të Shkupit mëngjesin e sotëm është sulmuar nga grabitës të armatosur, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

Sipas informacioneve të para është marrë një sasi më e madhe parash, përcjell INA.

“Sot (28.02.2024) në ora 10:26 në MPB Shkup është raportuar se në një filial të një banke në Ilinden – Shkup, një person ka kanosur me armë zjarri punonjësit dhe ka marrë para”, njoftoi Ministria e Brendshme.

Identiteti i sulmuesit nuk dihet dhe, sipas dëshmitarëve okularë, ai pas krimit ka ikur në drejtim të panjohur.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

INFO

NA NDIQ