Grabitet xhamia në Manastir, policia kap hajnin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Ministria e Brendshme ka bërë të ditur se ka kapur grabitësin e një xhamie në Manastir. Sipas policisë, autori i vjedhjes, 68 vjeçar është kapur në Resnjë.

“Me datë 03.03.2023 në ora 23:25 në Resnjë, zyrtarë policorë nga Stacioni Policor Resnjë ia kanë hequr lirinë M.F.(68) nga Manastiri. Ai është kapur menjëherë pas kryerjes së veprës penale “vjedhje e rëndë” në një xhami në rrugën “Tashe Miloševski”, ku ka hyrë me përdorimin e forcës dhe mjetit të përshtatshëm dhe ka marrë para. Paratë iu gjetën dhe iu kthyen personit përgjegjës në xhami. Personi u ndalua në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngrihet kundër tij”, njoftoi MPB. (INA)

TË FUNDIT
58 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
1 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
2 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
12 orë
Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, ndihen lëkundje të forta në disa qytete
1 ditë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
7 orë
Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve
1 ditë
Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina
1 ditë
Mickoski për zëvendësministrat e rinj: Të gjithëve u japim një shansë!
1 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0039

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

INFO

NA NDIQ