Grabitja si në filma në Kumanovë, policia jep detaje, arrestohen dy persona

ina-online
ina-online

16/03/2024

Dy persona nga Shkupi janë ndaluar nën dyshimin se kanë kryer grabitjen e armatosur mbrëmë në Kumanovë.

Sipas një njoftimi të fundit të MPB-së, janë ndaluar shtetasit me inicialet M.A, 28 vjeç dhe E.A, 32 vjeç, të dy nga fshati Bukoviq i Shkupit, përcjell INA.

“Ata dyshohen se më 15.03.2024, rreth orës 20:20, në rrugën “Done Bozhinov” në Kumanovë me një automjet të tipit Range Rover me targa të Shkupit kanë goditur automjetin e pasagjerëve Volkswagen Passat, i cili drejtohej nga S.S, 63 vjeçar nga Kumanova. Më pas ata kanë qëlluar me armë në drejtim të S.S. dhe i kanë marrë një çantë me para”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Autorët e dyshuar më pas janë arratisur në drejtim të rrugës magjistrale Kumanovë-Kriva Pallankës që lidhet edhe me autostradën e Korridorit 8, ku kanë djegur makinën në afërsi të hotelit “Satelit”.

MPB njoftoi se dy personat e dyshuar janë ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin Kurti Adem Demaci

Pse mungoi Albin Kurti në tubimin e VLEN-it në Berlin?

stevo pendarovski

Pendarovski: Oferta e Mickoskit për koalicion është shenjë dobësie

gashi

Gashi: Jemi në proces për ta bërë ndryshimin historik në Maqedoninë e Veriut

stevo pendarovski

Pendarovski: Ne nuk kemi nevojë të bëjmë një Kushtetutë të re

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

INFO

NA NDIQ