Grabitje si në filma: Të maskuar dhe të armatosur, tre persona vjedhin 1 milionë euro në mes të ditës në Francë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Një grabitje spektakolare ka ndodhur në një nga argjendaritë më luksoze në qendër të Parisit.

Argjendaria është vënë në shënjestër të grabitësve të cilët kanë vjedhur bizhuteri me vlerë mbi 1 milionë euro.Bëhet fjalë për një dyqan të Bvlgari, në sheshin Vandom, ku pas mesdite, ditën e djeshme hynë tre grabitës, që kishin mbërritur në vendngjarje me motoçikleta. Dy prej tyre ishin të armatosur dhe lënduan gjatë grabitjes edhe punonjësin e sigurimit.

Pamjet në rrjetet sociale tregonin dy motoçikleta të zeza të ndalura para argjendarisë ndërsa një person i veshur me të zeza dhe me kasketë në kokë, bënte roje. Kalimtarët ndërkohë largoheshin të panikosur pasi shihnin grabitësin e armatosur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Ilir-Kulla

“Gjërat po ndryshojnë”, a mund të njihet Kosova nga dy shtetet që luftojnë për Nagorno-Karabakhun, sipas Ilir Kullës

flamuri zvecan

Flamuri serb largohet edhe nga Kalaja e Zveçanit

Gjykata_1-768x463-1-750x430-1

Mungon prokurori, dështon shqyrtimi fillestar ndaj serbit të akuzuar për krime lufte në Kosovë

Glauk Konjufca

Konjufca e pranon që dinari i ka acaruar raportet me amerikanët: Deklarata e O’Brien shqetësuese, e dimë pse janë “idhnu”

radojcic milan

I kërkuar nga Interpoli, a do ta dorëzojë Serbia kriminelin Milan Radoiçiq?

hoxha shkurta

“Nuk du me shku në xhenetin e Shefqet Krasniqit”, Arbana Xharra reagon pas ofendimit të Shkurte Fejzës

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Pas Thaçit, edhe Rexhep Selimit i largohet njëri nga avokatët kryesor

adelina shefqet krasniqi

Adelina Ismaili – Shefqet Krasniqit: Mos m’prek në Shkurten, mos gabo zotëri

Ganimete Musliu Ganja

Intervenimi kirurgjikal në zemër, Musliu: Po tërhiqem përkohësisht nga puna

INFO

NA NDIQ