Grabovci flet me detaje për ‘Pronton’, kërkon falje vetëm për fjalorin – ka një kërkesë për Kajtazin

Picture of INA
INA

09/07/2024

Adem Grabovci, mbajtës i shumë posteve qeveritare në Kosovën e pasluftës, një ndër themeluesit e UÇK-së e poashtu një ndër figurat kryesore të Partisë Demokratike të Kosovës është i ftuari i fundit në emisionin Santé me Miranda Shala.

Grabovci, në këtë emision foli për shumë gjëra e ndër të tjera edhe për aferën Pronto, ku ka edhe një kërkesë për Vehbi Kajtazin që i ka publikuar këto përgjime.

“Për Vehbi Kajtazin unë e kam vetëm një kërkesë, të bahet korrekt i sinqertë me mu dhe të tregoj se kush qëndron prapa Vehbi Kajtazit, unë nuk e besoj se Vehbi Kjatazi si individ e ka ba gjith atë kombinacion ato shprehje që i ka gjetë”, tha Grabovci.

Tutje ai tha se sa i përket aferës Pronto ai kërkon falje vetëm për fjalorin që e ka përdor.

Tutje ai tha se sa i përket aferës Pronto ai kërkon falje vetëm për fjalorin që e ka përdor.

“Shpreh keqardhje për fjalorin që është përdor që e ndij veten keq, kam kërku falje çdo njanit që e ka ni veten të fym, gjatë atij muhabeti mirëpo ato kanë qenë muhabete të lira në telefon, i lus çdo qytetar le ta pys vetveten biseda të lira edhe prindi me fëmijën”.

Ndërkaq ai tha se ndjehet mirë që i ka ndihmuar aktivistëve të partisë.

“Sa i përket atyne angazhimeve të mija për sistemim të njerëzve për pritjen, përcjelljen, përkhrajen këshillimin e aktivistave të partisë absolutisht e ndjej veten shumë mirë sepse e kam ushqim jetësor ndjej kënaqësi kur unë dikujt i bëj një shërbim ja zgjedhi një problem sado i vogël qoftë aj”, tha Grabovci..

TË FUNDIT
3 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
1 ditë
Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti
1 ditë
Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë
1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
2 ditë
Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

ME TE LEXUARA

1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
1 ditë
Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë
1 ditë
Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti
3 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

LEXO MË SHUMË

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

arianit koci

Koci: Jam i gatshëm të shkoj në Serbi, nëse më autorizon familja e Faton Hajrizit dhe shteti

albulena haxhiu

Haxhiu s’i beson Serbisë se është vrarë Faton Hajrizi, e dënon vrasjen e policit në Lloznicë

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

fatoni blogerja

Blogerja e famshme serbe arrestohet me dyshimin se ka ndihmuar në arratisjen e Faton Hajrizit (FOTO)

faton hajrizi

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

ardita sinani ragmi mustafa

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa Osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ