Grand Slami i Parisit: Edhe Akili e kalon pengesën e parë

INA
INA

03/02/2024

Akil Gjakova e ka nisur poashtu mbarë aventurën në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Paris.

Xhudisti kosovar në raundin e dytë triumfoi ndaj turkut, Umalt Demirel në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Ishte fitore me mund të madh dhe me një IPPON tek në “Golden Score”.

Raundin e dytë sot e kaloi gjithashtu edhe Dardan Cena në kategorinë e njëjtë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ