“Granit” fitoi tenderin prej 12 milionë eurove për ndërtimin e bajpasit në Tetovë

ina-online
ina-online

20/09/2023

Kompania ndërtimore maqedonase ka fituar një tender të majmë në vlerë prej 12 milionë eurove për ndërtimin e bajpasit të Tetovës.

Sipas projektit, do të punohet në ndërtimin e bajpasit apo unazës së re të Tetovës përmes kryqëzimit Trebosh deri në Neproshten, që do të lehtësojë trafikun në këtë kryeqendër.

Vlera e kësaj kontrate përfshirë TVSH-në, do të jetë mbi 752 milionë euro. denarë, ose 12,23 milionë euro. Por, kjo vlerë është për fazën e parë. Siç bëjnë me dije nga kompania, tenderi është dashur të shpallet vitin e kaluar, por për arsye objektive është realizuar këtë vit. Pas fazës së parë do të ketë tender edhe për fazën e dytë.

Ky projekt i dhënë nga Drejtoria për Rrugë Shtetërore nuk është pjesë e korridoreve 8 dhe 10, por është një projekt krejtësisht i pavarur.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-haracine

Incident në Kumanovë, një person i plagosur me armë zjarri

Ageler

Ambasadorja Ageler: SHBA-të do të vazhdojnë me sanksionimin e aktorëve të korruptuar!

Edward-Joseph Zhoze

​Edward Joseph: Daçiq në Shkup shkeli Marrëveshjen e Ohrit, ShBA e BE të jenë të vëmendshme

angjushev koco

Koço Angjushev futet në listën e zezë të SHBA-ve

Kovacevski

Kovaçevski: Sukseset e kompanive vendase janë investim në rritjen ekonomike

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mbështetëm qytetarët dhe kompanitë me mbi dy miliardë euro

mirush-kabashi

“Jam shqiptar, kosovar”, recitimi madhështor i Mirush Kabashit kur Kosova po përjetonte luftën (VIDEO)

Aksident_Gjermani-780x470

Aksident i rëndë në Gjermani! Autobusi i shkollës përplaset me borëpastruesen, një nxënës i vdekur, disa të plagosur

vanja

Peticion për të rikthyer dënimin me vdekje

INFO

NA NDIQ