Granit Xhaka elektrizon me gishtin e tij, provokon kritikët: Kushdo që më njeh e di

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Pas fitores 3:0 ndaj Andorrës, kapiteni merr qëndrim, shkruan mediumi zviceran “Blick”.

Ecuria e kombëtares në fitoren 3:0 ndaj Andorrës!

“Ne e treguam edhe një herë përgjigjen në fushë.

Pjesa e parë nuk ishte aq e dobët sa dukej.

Pas pushimit ishte një paraqitje shumë e mirë, me më shumë shpejtësi.

Dhe më pas erdhën golat.

Tre gola, tre pikë: Kjo fitore ishte e domosdoshme.

Ne donim të merrnim gjashtë pikë kundër Kosovës dhe Andorrës, por tani kemi marrë katër. Megjithatë: Mund të jemi të kënaqur, jemi ende liderë në grup”, tha Xhaka.

Xhaka ka festuar golin e tij me gisht në hundë!

“Kushdo që më njeh e di: më pëlqen të provokoj.

Dhe kur provokohem, provokoj përsëri.

Dhe përgjigjen e jap gjithmonë në fushë.

Ka lavdërime herë pas here, por asnjëherë aq shumë sa kritika.

Jam kurioz të shoh se si më vlerësoni tani në media”, thotë Xhaka.

Diskutimi me Murat Yakin?

“Ishte një bisedë shumë e mirë.

Folëm hapur, shumë pozitivisht.

Unë jam i lumtur për këtë.

Ne kemi një marrëdhënie të mirë. Ai më njeh dhe di si të sillet me mua.

Fjalët e mia nuk ishin menduar kundër tij personalisht.

Dhe prej saj u bë më shumë sesa ishte në të vërtetë.

Për mua çështja tani ka përfunduar”, tha mes të tjera Xhaka.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ