Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!

Picture of ina-online
ina-online

20/06/2024

Kombëtarja e Zvicrës barazoi 1:1 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve të Euro 2024 ndaj Skocisë.

Granit Xhaka pas ndeshjes tha se bashkëlojtarët e tij janë shumë të rinj dhe ende i duhet kohë për t’u mësuar me ndeshje të tilla.

Xhaka gjithashtu foli edhe për Shaqirin, për të cilin ka fjalë shumë të mëdha.

“Kemi gjetur zgjidhje, por fatkeqësisht edhe një herë nuk arritëm të vlerësojmë mundësitë. Djemtë janë të rinj dhe ende mund të mësojnë. Shaqiri nuk është një sulmues, nuk është as një 9-sh fals, ai është vetëm Shaqiri. Ai kë një këmbë të majtë që pak njerëz e kanë. Nëse kemi nevojë për ta, ai është këtu”, u shpreh Granit Xhaka pas ndeshjes

Kujtojmë që golin e barazimit për “Helvetikët” e shënoi mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri.

TË FUNDIT
10 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti
10 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
10 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
10 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
10 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen
1 ditë
Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet
11 orë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
10 orë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
10 orë
Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm
10 orë
Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe
10 orë
Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…
10 orë
UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

LEXO MË SHUMË

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

dani olmo

Bayern Munich, Dani Olmo plani B për sulmin: klauzola skadon për katër ditë…

belingam anglia

Bellingham pas finales së humbur: Kërkojmë falje, jam i bindur që një ditë do e fitojmë atë trofe

Roma-1

Roma pranë dy goditjeve të mëdha në sulm

ten hag manchester united

Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër

kombetarja-kuq-e-zi

Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji

Mbappe

Mbappe: Kam fjetur shumë vite duke ëndërruar për Real Madridin dhe tani… është realitet

southgate

Gareth Southgate nuk do të jetë trajner i Anglisë, jep dorëheqjen

mbape real

Mbappe sot do të prezantohet si futbollist i Real Madridit

INFO

NA NDIQ