Granit Xhaka rikthehet në Bundesligë, Bajern Mynih i ofron kontratën

Picture of INA
INA

02/06/2023

Granit Xhaka do të rikthehet në Bundesligën gjermane, pas aventurës në Premier Ligë me Arsenalin. Prej ditësh raportohej për një fortë nga Leverkuseni por si duket, për Xhakën ka edhe oferta më të mira se ajo e “aspirinave”.

Bajern Mynih ka hyrë në garë për shërbimet e mesfushorit dhe i ka ofruar një kontratë 3 vjeçare me opsionin rinovimin edhe për një sezon tjetër. Diçka e tillë është raportuar nga mediat në Gjermani e Zvicër dhe mesa duket, Xhaka do të jetë pjesë e bavarezëve.

Granit Xhaka e njeh kampionatin gjerman për shkak se ka luajtur me Gladbahun për 4 sezone, para se të transferohej te Arsenali në vitin 2016. Ditët në vijim, Xhaka do të vendosë për të ardhmen e tij dhe mesa duket vera do të jetë e nxehtë për të./Panoramasport

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
5 orë
Spanja kampione e Evropës
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
9 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

ME TE LEXUARA

12 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
1 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
17 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
20 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
17 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
11 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
19 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

INFO

NA NDIQ