Grenell bën xhiro me helikopter mbi Shqipëri (VIDEO)

ina-online
ina-online

24/07/2023

Ish-emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka vizituar Shqipërinë.

Grenell e ka publikuar një video në Instagram, ku shihet duke bërë xhiro me helikopter mbi bregdetin shqiptar.

Ai ishte i shoqëruar edhe nga Jared Kushner, dhëndrri i ish-presidentit të ShBA-ve Donald Trump.

A post shared by richardgrenell (@richardgrenell)

“Në Shqipëri me ekuipazhin. Dhe duke i parë zjarret e Korfuzit përtej ujit”, ka shkruar Grenell. Ish-emisarit amerikan edhe pse i ka mbaruar mandati, ai shpesh komenton zhvillimet politike në Kosovë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi shqiperise incident rrahje

Miratohet në pak minuta “Buxheti 2024”, mbyllet seanca mes tymueseve dhe shpërthimeve

edi rama

Rama: Nëse Kosova e pranonte projektin tim për Asociacionin do të kishte rezultat më të mirë

kuvendi shqiptar kaos zjarr

“Ore lepurush ta heq gurmazin”, “luftë” në Kuvend ende pa nisur seanca, deputetët kërcënojnë gardën (VIDEO)

kuvendi shqiperise incident rrahje

Sot seanca për buxhetin, Garda në gatishmëri për shmangien e kaosit në Kuvend

IMG_7008

“Beteja e vetme që nuk e fitoi dot!”, vajza e Mirush Kabashit mes lotësh: Do na mungojë të gjithëve

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

elva margariti unesco

Tjetër traditë shqiptare në UNESCO

sali berisha

Berisha: Opozita drejt protestave mbarëpopullore

mirush-kabashi

Arti në Zi! Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur Mirush Kabashi

INFO

NA NDIQ