Greqi, 5 veta rrahin brutalisht ish-ministrin grek të financave

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Mbrëmë në Athinë, pesë persona sulmuan dhe rrahën ish-ministrin e financave, Yannis Varoufakis, raportoi portali grek Reporter.

Sipas një deklarate nga spitali, ai ka hundën e thyer nga goditjet në fytyrë si dhe mavijosje e gërvishtje të tjera nga sulmi.

Varoufakis është një ish-ministër grek i financave nga Syriza dhe një anëtar aktual i parlamentit dhe sekretar i përgjithshëm i partisë së majtë MeRA25. Qeveria greke e dënoi sulmin. (INA)

TË FUNDIT
45 minuta
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

21 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
1 ditë
Rama nga Londra: Shqipëria do të mikpresë vitin tjetër Samitin e Komunitetit Politik Europian
17 orë
Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë
1 ditë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
21 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ