Greqia i kundëpërgjigjet Han-it: Nuk i kupton negociatat, s’ka zgjidhje të shpejt të emrit

0

Ministria e Jashtme e Greqisë, përmes nëj komunukate ka reaguar ndaj deklaratës së eurokomisionerit për Zgjerim, Johanes Han, duke i bërë thirrje që të ndërpresë së dhëni pasqyrë të gabueshme për bisedimet rreth emrit mes Shkupit dhe Athinës.

“I bëjmë thirrje komisionerit Hahn që të mos japë një pamje të gabuar të negociatave të cilat, siç duket, nuk i kupton. E pakta që mund të bëjë është të ndalojë minimin e procesit”, thuhet në reagimin e MPJ-së greke.