Griezmann barazon golashënuesin më të mirë të Atleticos

INA
INA

20/12/2023

Sulmuesi francez, Antoine Griezmann ka barazuar edhe zyrtarisht legjendën Luis Aragones si golashënuesit më të mëdhenj në histori të Atletico Madridit.

Atletico Madrid dëshmoi një natë historike në Metropolitano të martën, teksa ishte dëshmitar i golashënuesit më të mirë në historinë e klubit në aksion.

Griezmann e nisi ndeshjen me 171 gola, dy më pak se rekordmeni dhe legjenda e klubit, Aragones, dhe u barazua me të në një përballje të çmendur me Getafen.

Ndryshe, me dy golat e fundit, Griezmann shkon në kuotën e 16 golave këtë sezon. Njësoj si vitin e kaluar me 11 në La Liga dhe 5 në Ligën e Kampionëve.

Nëse në Evropë ai është golashënuesi më i mirë (i barabartë me shokun e tij të skuadrës Alvaro Morata, Erling Halaand dhe Rasmus Hojlund) në La Liga, ai është mbrapa fenomenit Jude Bellinghamit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ