Grkovska: Proceduara për blerjen e 45 automjeteve të cilat qeveria do t’i blejë me lizing është e ligjshme

INA
INA

18/03/2024

Procedura për shpalljen publike të Qeverisë për blerjen e 45 automjeteve lizing është efikase dhe e ligjshme, tha zëvendëskryeministrja për qeverisje të mirë Slavica Grkovska, duke përsëritur konkluzionin e Komisionit Kundër Korrupsionit se procedura është e ligjshme, si dhe mendimin e ekspertëve të ekonomisë të cilët konsiderojnë se “është mënyra më e mirë dhe më efikase”.

“Nga KSHPK-ja e mëparshme ka pasur reagime, por pasi kemi marrë të gjithë rastin, konkluzioni i KSHPK-së në atë kohë ishte se e gjithë procedura ishte në përputhje me ligjin dhe kjo thjesht nuk na vë në pozitë për të filluar. çdo procedurë të mëtejshme”, tha Grkovska.

Në lidhje me iniciativën e KSHPK-së deri te Qeveria që të ngrit përgjegjësi ndaj drejtorit të Fondit për Inovacione për shkak të dhënien e fondeve Drin Ahmetit, Grkovska tha se nuk e ka marrë dhe se nuk e ka parë përshkrimin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

gordana-siljanovska-1392x899

Kandidatja Gordana Silanovska: Nëse ndryshohet Kushtetuta, do të respektoj vendimin

zgjedhje maqedoni

Më 24 prill, hapi sytë mirë dhe voto

Grubi bujar osmani talat xhaferi

Osmani: Populli shqiptar, model për revolucionarët e shtypur në botë

Aksident

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident në rrugën Shtip – Koçan

INFO

NA NDIQ