VIDEO/ Gruas nga Gostivari i thanë mjekët në Gjermani se do të vdes por ajo falë ndihmës suaj, sot 90% i kancerit është zhdukur!

Picture of INA
INA

17/05/2024

Emeti Karpuzi Shabani 25 vjeçarja nga Gostivari u diagnostifikua për herën e tretë me kancer, ku para dy viteve u diagnostifikua me kancer në gjuhë me metastazë në fyt, pas shërimit nuk kaluan as dy vite Emetit ju shfaq përsëri në fyt Karcinom Skuamoze ku u operua, e më pas kanceri i është paraqitur përsëri me metastazë në trup, shkak i kancerit Emeti ka kryer lindjen e detyrueshme të vajzës së saj në javën e 30 të shtatëzanise, kur foshnja ishte një muaj mjekët në Gjermani nuk i dhanë asnjë fije shprese dhe e rekomanduan që të kthehet në shtëpi, ku ja ndërprenë terapinë…

Familja e Emeti Karpuzit Shabani kërkoj ndihmën e gjithsecilit që kishte mundësi për ta mbajtur gjallë nënën e re, shqiptarët nuk nguruan që të ndihmojnë dhe Shabani vazhdoj me kemoterapi dhe imunoterapi në Turqi, ku vazhdimisht ka njoftuar për terapitë dhe për procesin e trajtimit!

TË FUNDIT
3 orë
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë
4 orë
Fruta që duhen konsumuar çdo ditë për të mos shtuar në peshë
2 ditë
Të rinjtë po vuajnë gjithnjë e më shumë nga kanceri i zorrës së trashë
2 ditë
Hurmat – fruti me vlera të larta ushqyese
2 ditë
OBSH alarmon për rrezikun: Antibiotikët nuk po funksionojnë

ME TE LEXUARA

4 orë
Fruta që duhen konsumuar çdo ditë për të mos shtuar në peshë
3 orë
​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

LEXO MË SHUMË

virus_19

​Një infeksion bakterial vdekjeprurës trondit Japoninë

IMG_3318

Fruta që duhen konsumuar çdo ditë për të mos shtuar në peshë

barku_zorret

Të rinjtë po vuajnë gjithnjë e më shumë nga kanceri i zorrës së trashë

hurme

Hurmat – fruti me vlera të larta ushqyese

OBSH

OBSH alarmon për rrezikun: Antibiotikët nuk po funksionojnë

miza ushqim

Rreziqet shëndetësore që vijnë nga mizat që prekin ushqimin

Bashkim Ziberi

VIDEO/Ziberi: Shkalla e vdekshmërisë nga kanceri në Ballkan, shumë më e lartë se sa në BE

edvin prifti

Ja kush e shpiku koronavirusin në laborator, kardiokirurgu shqiptar zbulon

shalqi bostan

Përfitimet e jashtëzakonshme që merrni nga konsumi i shalqirit

INFO

NA NDIQ