Grubi: Ali Ahmeti e ka dorëheqjen time në tavolinën e tij që nga dita e parë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Shkurt, 2023

Zëvendëskryeministri i parë Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi gjatë një takimi me banorët e Çairit ka theksuar se ia ka dorëzuar Ali Ahmetit dorëheqjen që nga dita e parë pasi është emëruar zv/kryeministër.

“Edhe unë edhe Bujari po të na thotë Ali Ahmeti prej sot shkoni te shpija, nuk ia bëjë llafin dy. Unë ia kam dërëzu prej ditës së parë dorheqjen time kur jam bë funksioner, fjala e tij është fjala e fundit për mu” u shpreh Grubi para banorëve të Çairit.

Sipas Grubit, Ali Ahmeti ka bërë çmos për Çairin prej te Skënderbeu, Sheshi dhe e së fundmi Universitetin Nënë Tereza dhe nuk duhet me ia kthy tash kështu siç ia bëjnë.

“Ahmeti për Çairin ka bërë çmos dhe gjithë kapitalin e tij politik ia dha Çairit, Skenderbeun mund ta dërgonte në Tetovë, universitetin Nëna Terezë mund ta çonte në Kërçovë e sheshin mund ta bënte diku në Gostivar ku do ishte shumë më lehtë, por politika tij ishte ta fuqizon shqiptarin e Shkupit dhe ta kthen politikbërjen në Shkup dhe kjo po ju pengon” tha Grubi mes tjerash.

Ndryshe këto janë takime me qytetarët për të bashkëbiseduar për të arriturat e kësaj qeverie dhe për të treguar se në të ardhmen presin shumë projkete kapitale në viset shqiptare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ