Grubi: Ali Ahmeti e ka dorëheqjen time në tavolinën e tij që nga dita e parë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

Zëvendëskryeministri i parë Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi gjatë një takimi me banorët e Çairit ka theksuar se ia ka dorëzuar Ali Ahmetit dorëheqjen që nga dita e parë pasi është emëruar zv/kryeministër.

“Edhe unë edhe Bujari po të na thotë Ali Ahmeti prej sot shkoni te shpija, nuk ia bëjë llafin dy. Unë ia kam dërëzu prej ditës së parë dorheqjen time kur jam bë funksioner, fjala e tij është fjala e fundit për mu” u shpreh Grubi para banorëve të Çairit.

Sipas Grubit, Ali Ahmeti ka bërë çmos për Çairin prej te Skënderbeu, Sheshi dhe e së fundmi Universitetin Nënë Tereza dhe nuk duhet me ia kthy tash kështu siç ia bëjnë.

“Ahmeti për Çairin ka bërë çmos dhe gjithë kapitalin e tij politik ia dha Çairit, Skenderbeun mund ta dërgonte në Tetovë, universitetin Nëna Terezë mund ta çonte në Kërçovë e sheshin mund ta bënte diku në Gostivar ku do ishte shumë më lehtë, por politika tij ishte ta fuqizon shqiptarin e Shkupit dhe ta kthen politikbërjen në Shkup dhe kjo po ju pengon” tha Grubi mes tjerash.

Ndryshe këto janë takime me qytetarët për të bashkëbiseduar për të arriturat e kësaj qeverie dhe për të treguar se në të ardhmen presin shumë projkete kapitale në viset shqiptare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ