Grubi: ASH erdhi me 8 deputetë, AAA ngeli me 3 deputetë, ndarja e posteve nuk ishte në rregull

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/02/2023

Zëvendëskryeministri Artan Grubi i ftuar mbrëmë në Click Plus në TV21 tha se Aleanca për Shqiptarët erdhi me 8 deputetë në Qeveri, kurse Alternativa ngeli vetëm me 3 dhe sipas Grubit ndarja e pushteteve nuk ishte më në rregull duke kërkuar 3 ministri me 3 deputetë.

“Më vjen keq që Alternativa vendosi që ta braktisë koalicionin, por derën e kanë të hapur. Aleanca për shqiptarët erdhi me një grup prej 8 deputetësh. Alternativa ngel me 3 deputetë. Nuk është e përputhshme ndarja e pushtetit, kur vjen një partner i ri në pushtet”, tha Grubi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-04-17-20-37-20-617_com.facebook.katana-edit

Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ