Grubi: Asnjëherë s’kemi qenë më të fuqishëm në Qeveri!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31 Janar, 2023

Nga gjithsej 800 milionë euro sa janë ndarë për investime kapitale me buxhetin e vitit 2023, 300 milionë euro, siç njoftoi zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi janë ndarë vetëm për Korridorin e 8.

Grubi nga Vrapçishti tha se kjo dëshmon se BDI asnjëherë nuk ka qenë më e fuqishme në Qeveri.

“Për Korridorin 8 kemi ndarë 300 milionë euro. Vetëm për këtë projekt 250 mijë nga ky vit, 50 nga viti i kaluar. Nga të gjitha projektet kapitale, të cilat në buxhetin e sivjetmë janë 800 milionë euro, 300 milionë shkojnë vetëm për këtë projekt. I bie më shumë se 1/3. E mandej po flasim për hisen, për përqindjen e buxhetit. Por kur ka ndodhur kjo? Pa më thoni a ka pasur ndonjë vit tjetër një rast të tillë. Ja ju e flisni në çajtore, në shtëpi, a kemi qenë ndonjëherë më të fuqishëm në qeveri? Asnjëherë!”, tha Grubi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështet 100% Serbinë

sulmi gazetaret

Kush janë sulmuesit e gazetarëve në veriun e Kosovës? (FOTO)

benzema

Benzema, ofertë nga Arabia Saudite, do të fitojë sa Ronaldo

IMG_1707

Mexhiti: Fraksionit të BDI-së po i bashkangjiten profesionistët e anashkaluar nga partia

Kurti Blinken

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

pdk memli

PDK: Kryeministri Kurti po rrezikon raportet e Kosovës me SHBA-të, të ndryshojë urgjentisht qasjen

ahmeti

Shpend Ahmeti: Asnjë helikopter s’e ka shteti i Kosovës në rast të ndonjë krize

hovenier

Del transkripti i plotë: Hovenier foli për sanksionet e ShBA-së, tregoi se kush e mori vendimin për përjashtimin e Kosovës nga “Defender Europe 23”

spahiu

Spahiu: Kosova nuk duhet tërhiqet, është betejë për flamurin

INFO

NA NDIQ