Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

INA
INA

1 Qershor, 2023

Zëvendëskryeministri Artan Grubi sot tha se opozita maqedonase në vend shënon rënie, përcjell TV21. Grubi tha se kreu aktual i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka rejting katër herë më të vogël se ish kryetari i kësaj partie, azilanti Nikolla Gruevski.

“Imagjinoni akoma azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa lideri aktual i VMRO-DPMNE-së, i cili në të gjitha anketat e fundit, minimumin 1/3 e votuesve të VMRO-së nuk e ka në përkrahjen e vet dhe janë kundër tij. Kjo flet në nivelin që ka rënë opozita maqedonase”, tha Grubi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

xhezair shaqiri

Trim nuk bëhesh duke imituar filmat e Holivudit, por lind

wagner

Putini emëroi Andrey Troshev si drejtuesin e tyre, shpërthejnë luftëtarët e “Wagner”: Tradhtar!

universiteti tiranes

Sot nis viti i ri akademik/ 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditore, ‘Mjekësia’ paralajmëron bojkot

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

rozeta hajdari

Grabitet shtëpia e ministres së Qeverisë Kurti

rashiq

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

jarinje kufi kosove serbi merdar

Një javë nga sulmi terrorist në veri – pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

Wiliam-walker

Walker: Pse u lejua të largohej grupi i armatosur i Banjskës?

INFO

NA NDIQ