Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

INA
INA

5 Qershor, 2023

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka festuar 21 vjetorin e themelimit, ndaj për këtë rast zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook shkruan se gjithë këto vite BDI është zëri i popullit dhe të arriturave për shqiptarët.

Grubi potencon se tashmë dekada e re kërkon jetësimin e një misioni tjetër, intergrimin e vendit në Bashkimin Europian.

Statusi i plotë:

21 vite zë i popullit, cilësi programore e kadrovike vazhdon të ofrojë Bashkimi Demokratik për Integrim nën udhëheqjen e Ali Ahmetit.

Dy dekada kujtime të bukura u rikthyen sot në kujtesën e të gjithë atyre aktivistëve që kontribuan në proceset e implementimit të barazisë dhe në zhvillimin e vendit.

Dekada e tretë kërkon po të njejtën energji të punës dhe bashkim forcash në një front të vetëm që të realizojmë ëndrrën e madhe të integrimit në Bashkimin Europian.

Urime dhe punë të mbarë në misionet progresive të rradhës!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ