Grubi: BDI dhe Fronti Evropian i fiton 20+ deputetë

ina-online
ina-online

22/02/2024

Sa deputet do të fitojë Fronti Evropian ishte pyetja që sot gazetarët parashtruan pyetje direkte ndaj Ali Ahmetit, por ai tha se BDI-ja do të fitojë bindshëm pasi partia e tij nuk njeh humbje.

Por, pas pyetjeve zv.kryeministri Artan Grubi shkroi në një letër se Fronti Evropian do të fitojë mbi 20 deputet dhe do të jetë fitues absolut përballë VLEN-it.

Nga ana tjetër sot lideri i BDI-së shpalli edhe kandidaturën e Bujar Osmanit për president të Maqedonisë së Veriut i cili do të përballët me Arben Taravrin nga VLEN-i//TS/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ