Grubi: BDI-ja ishte dhe do të mbetet partia më e madhe, gjithmonë kemi fituar dhe do të fitojmë

ina-online
ina-online

03/08/2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në një prononcim për A2CNN, ka thënë se sondazhet e fundit të organizatave amerikane, IRI dhe NDI e kanë nxjerrë BDI-në si parti e parë dhe me rritje të mbështetjes në elektorat. 

Sipas zëvendëskryeministrit të parë, BDI-ja ka qenë dhe vazhdon të mbetet partia me mbështetjen më të madhe në elektoratin shqiptarë.

“Sondazhet e fundit nga IRI dhe NDI, thonë se BDI-ja përfaqëson më shumë se 50% të elektoratit shqiptar, po flasim nëse shqiptarët i kanë 250 mijë vota, që dalin që janë aktive në RMV, nga atom bi 125 mijë i takojnë BDI-së. Jemi fitues absolut i të gjitha zgjedhjeve në 20 vitet e fundit dhe e njëjta gjë parashikohet edhe për zgjedhjet e ardhëshme. Vetbesimi rrjedh nga fakti se i kemi realizuar të gjitha çështjet programore, qoftë rroga mesatare, rroga minimale, rritja e pensioneve, qoftë ndërtimi i shkollave, çerdheve, spitaleve”, deklaroi mes tjerash Grubi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ