Grubi: Edhe nje premtim i madh nga programi jonë përmbushеt në tërësi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Artan Grubi

Me kënaqësi ndaj me ju lajmin se në seancën e sotme të Këshillit socio – ekonomik u arrit marrëveshje me Lidhjen e Sindikatave të vendit dhe punëdhënësit që rroga minimale nga 15 140 denarë të rritet në 18 000 denarë.

Miratimi i kësaj mase përfshin rreth 80 000 punëtorë dhe do të fillojë të aplikohet në fillimin e muajit Prill.

Edhe nje premtim i madh nga programi jonë zgjedhor dhe qeveritar përmbushеt në tërësi.
——————————
Со задоволство ја споделувам со вас веста дека на денешната седница на Економско – Социјалниот Совет е постигнат договор со Сојузот на Синдикатите во земјата и работодавачите за минималната плата од 15 140 денари да се зголеми на 18 000 денари.

Одобрувањето на оваа мерка опфаќа околу 80.000 работници и ќе почне да се применува од почетокот на месец Април.

Уште едно големо ветување од нашата изборна и владина програма се исполнува во целост.

TË FUNDIT
4 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
4 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
6 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

8 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
18 orë
Blerësi më i madh i gazit të Gazprom në BE, anulon kontratën me Rusinë
14 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
8 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet
18 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ