Grubi: Gëzuar Pavarësinë Kosovë! Lavdi paçin përjetë heronjtë e lirisë tënde

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi përmes një postimi në profilin e tij në FB ka uruar 14 vjetorin e pavarsisë së Kosovës duke shënuar se “Zëri i Kosovës për liri ishte jehonë që dridhi themelet e ndërgjegjes kombëtare dhe ndërkombëtare e që më 17 Shkurt të vitit 2008 u bë triumf i një kauze të drejtë e të pastër për të ruajtur autoktoninë identitare. Gëzuar Pavarësinë Kosovë! Lavdi paçin përjetë heronjtë e lirisë tënde!” ka shkruar Grubi përcjellë Top24

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/494407365382120

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

uck-vrasje

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

zgjedhje maqedoni

Në zgjedhjet presidenciale të drejtë vote kanë 1.814.317 votues

xavi cavi

Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Sali Berisha

Berisha, për “RAI 3”: Nuk akuzohem për korrupsion, jam nën hetim për arsye politike

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Dita e fundit e fushatës për zgjedhjet presidenciale, në mesnatë heshtja zgjedhore

zgjedhje maqedoni

Diaspora nesër voton, ja sa janë paraqitur edhe pse atje ditë pune

INFO

NA NDIQ