Grubi: Fakti që kërkon qeveri mono-etnike, Mickoski dëshmoi se ka frikë nga shqiptarët dhe BDI

Picture of ina-online
ina-online

12/06/2023

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi i ftuar në emisionin “Studio 10” në Tv 24 tha se po përcjellin anketat e realizuar së fundmi ku BDI po kryeson në të gjitha prej tyre si partia më e pëlqyer.
Ai poashtu tha se kërkesa e Mickoskit për qeveri monoetnike, shprej frikën që ai ka nga shqiptarët dhe BDI.

“Po shohim anketa dhe po analizojmë situatën aktuale politike në vend. Shohim se Mickoski nuk ka një besueshmëri të mirë tek votuesit e VMRO-së, përderisa del tjetër kush si më i besuar. Me 6 qershor ishim dëshmitarë të një deklarate të dhënë nga Mickoski i cili me gojë të tilë pranoi se nuk e ka fort problem futjen e bullgarëve në kushtetutë por i pengojnë shqiptarët në qeveri, I pengon BDI-ja. Normalisht, ne jemi pro që vendi të jetë në BE dhe nëse kjo qenka pëengesë për VMRO-në ne largohemi, largohen të gjitha partite shqiptare, Hajde urdhëroni, të shohim se çfarë mund të bëni”, deklaroi Grubi.

TË FUNDIT
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
3 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
6 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
7 orë
Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!
8 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

ME TE LEXUARA

10 orë
Në gjimnazin e Ohrit nuk ka paralele në shqip
16 orë
“Bolton News”: Shqipëria mes destinacioneve më të mira dhe miqësore me buxhetin
10 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
15 orë
Eksperti amerikan zbulon pse Kurti nuk e bëri lëshimin e madh me Asociacionin: Ja çka do të ndodhë nëse i fiton zgjedhjet e reja
10 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

arben taravari

Taravari: Po vjen koha e profesionistëve! Po vjen koha që të respektohet aftësia e secilit!

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

INFO

NA NDIQ