Grubi: Kryeministri shqiptar nuk ik!, po nuk pati në vitin 2023, 2024, do të ketë në 2025, 26, 27!

Picture of INA
INA

12/09/2023

“Kryeministri shqiptar” nuk ikën. Kështu u shpreh në Klan Debat zëvendëskryeministri Artan Grubi, i pyetur për premtimet e partisë së tij në fushatën e kaluar të zgjedhjeve parlamentare. Për këtë premtim, kohë më parë nga BDI, por edhe vet Grubi, u deklaruan se janë të gatshëm të heqin dorë në këtë mandat, duke i dhënë mundësi ndryshimeve kushtetuese, përcjell KlanM.

“Koha për kryeministër shqiptar dhe doli kryeministri në detyrë dhe kandidat për kryeministër, zoti Zaev në pres-konferencë para gjithë shtetit pranoi që jemi pajtuar që të ketë ky vend kryeministër shqiptar. Dhe po nuk pati në vitin 2023, 2024, gjithsesi se do të ketë në 2025, 26, 27. Nuk ikën kryeministri shqiptar nga ky vend. Ky vend do të ketë kryeministër shqiptar, siç kishte kryetar parlamenti, siç ka kryetar federate futbolli, siç ka kryetar Gjykate Supreme…”, tha Grubi./KlanMacedonia

TË FUNDIT
2 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
2 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
3 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
3 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
3 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

17 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
1 ditë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
3 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
11 orë
Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja? Me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
8 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ