Grubi: Kryeministri shqiptar nuk ik!, po nuk pati në vitin 2023, 2024, do të ketë në 2025, 26, 27!

INA
INA

12 Shtator, 2023

“Kryeministri shqiptar” nuk ikën. Kështu u shpreh në Klan Debat zëvendëskryeministri Artan Grubi, i pyetur për premtimet e partisë së tij në fushatën e kaluar të zgjedhjeve parlamentare. Për këtë premtim, kohë më parë nga BDI, por edhe vet Grubi, u deklaruan se janë të gatshëm të heqin dorë në këtë mandat, duke i dhënë mundësi ndryshimeve kushtetuese, përcjell KlanM.

“Koha për kryeministër shqiptar dhe doli kryeministri në detyrë dhe kandidat për kryeministër, zoti Zaev në pres-konferencë para gjithë shtetit pranoi që jemi pajtuar që të ketë ky vend kryeministër shqiptar. Dhe po nuk pati në vitin 2023, 2024, gjithsesi se do të ketë në 2025, 26, 27. Nuk ikën kryeministri shqiptar nga ky vend. Ky vend do të ketë kryeministër shqiptar, siç kishte kryetar parlamenti, siç ka kryetar federate futbolli, siç ka kryetar Gjykate Supreme…”, tha Grubi./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH

Aleanca për Shqiptarët ka një pyetje për Mickovskin dhe opozitën

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

izet mexhiti ld levizja demokratike

LD: Qeveritarët rrisin rrogat e veta në mbi 2.000 euro, për qytetarët vetëm 2.000 denarë

gruevski

Lufta Mickoski-Gruevski temë në VMRO-DPMNE/Gruevski me postim, qortoi anëtarësinë

vjosa osmani biden

“Vjosa Osmani e ka marrë këtë garanci nga Joe Biden”/ Profesori jep mesazhin e fuqishëm për Kosovën

fature-market

OEMVP kundër masës për ngrirjen e çmimeve: “Kur dëmtohet sektori privat, dëmtohet standardi i qytetarëve”

Arben Taravari

Taravari: 20% do ta heqim nga Kushtetuta, jemi përgatitur për çdo opsion

INFO

NA NDIQ