Vizita e Albin Kurtit në Çair, Artan Grubi pyet: “A mos ka bo vaki najsend?”

Picture of ina-online
ina-online

11/08/2023

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Maqedonisë, Artan Grubi përmes një komenti në një postim në facebook është marrë në mënyrë indirekte me vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në Shkup, ku sot u përurua rruga “Adem Demaçi” në Çair.

“A mos ka bo vaki najsend?”, ka shkruar Grubi, duke komentuar në një postim të bashkëpunëtorit të tij, Omer Bunjaku, i cili kishte shkruar Në Çair foli populli, shihemi të dielën në sheshin Skënderbe në 21:00″!

Disa media kanë shkruar se ky reagim i tij ndërlidhet me praninë e Kurtit në Çair, i cili sot përpos Shkupit do të shkoj edhe në Tetovë. Kurti në Shkup u prit nga krerët e partive opozitare, kryetari i Lidhjes Demokratike, Izet Mexhiti, kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami dhe kreu i Alternativës, Afrim Gashi. (INA)

TË FUNDIT
5 orë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
5 orë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
7 orë
Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin
7 orë
Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani
9 orë
Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

ME TE LEXUARA

9 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
20 orë
Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 38 gradë
15 orë
MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit
9 orë
Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!
19 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve

LEXO MË SHUMË

ariu

Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

IMG_2967

“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem

IMG_2962

Lëvizja BESA vendosi për ministrat dhe zvministrin

IMG_2961

Gashi takohet me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani

kurban dashi

Tetovë, mosmarrëveshje mes myftineve për kurbanet

kuvendi parlamenti

Ligji për Vetqeverisjen Lokale/ Fronti Evropian dhe LSDM-ja nuk mbështesin ndryshimet e ligjit!

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

uns struge jeton shaqiri merko

Jeton Shaqiri tregon se çka ka nënshktuar për Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

INFO

NA NDIQ