Grubi: Me Bullgarinë po projektojmë rrugën e tejkalimit të dallimeve në kontestin shumëvjeçar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka shpërndarë për opinionin e gjerë detaje për vizitën në Bullgari.

Statusi i plotë:

Vetëm një javë pas vizitës së kryeministrit bullgar në Shkup, gatishmëria e shprehur për bashkëpunim dhe fqinjësi të mirë në një dimension më konstruktiv dhe dinamik, po konkretizohet sot me mbledhjen e përbashkët mes qeverive tona në kryeqytetin bullgar.

Dita e sotme është tregues i përkushtimit për të projektuar bashkë rrugën e zhvillimit ekonomik dhe infrastrukturor të vendeve tona, për të përmirësuar komunikimin mes qytetarëve tanë dhe për të tejkaluar dallimet në kontestin shumëvjeçar mes vendeve tona.

Me Korridorin 8, ndërlidhjen rrugore dhe hekurudhore përgjatë saj, strategjitë e harmonizuara të punës në sferën e arsimit dhe ekonomisë për të cilat diskutuam sot, shohim më qartë drejt horizontit të sfidave të përbashkëta dhe ardhmërisë europiane të vendit tonë.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/479606106862246

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

policia-714x420

Rrahja mes policëve në Qendrën Klinike në Shkup, MPB parashtroi kallëzim penal ndaj një polici

donaldtrump

Gjykata e Lartë vendos pro Trampit, ish-presidenti: Fitore e madhe për Amerikën

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

INFO

NA NDIQ