Grubi: Më vjen keq që Dimitrov në fund të mandatit e kuptoi që nuk i beson Osmanit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi tha se i vjen keq që Nikolla Dimitrov në fund të mandatit të tij si zëvendëskryeministër për Çështje Evropiane deklaroi se nuk ka besim në ministrin e Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sa i përket bisedimeve me Bullgarinë, përcjell TV21. Grubi thotë se qytetarët nuk duhet të shqetësohen pasi çdo gjë është transparenet.

“Më vjen keq që kolegu Dimitrov në fund të mandatit e kuptoi që nuk i beson zotit Osmani. Ndoshta do të ishte mirë të thuhej në fillim dhe të ndërmerrnim diçka në ndërtimin e besimit mes Osmanit dhe Dimitrovit, por jam i bindur se qytetarët nuk kanë arsye të mos i besojnë as Osmanit dhe as Qeverisë sepse në fund gjithçka është transparente dhe çdo marrëveshje do të duhet të të prezantohet para qytetarëve dhe të pranohet nga qytetarët”, tha mes tjerash Grubi.

TË FUNDIT
4 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
11 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
18 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
20 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

13 orë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
3 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
10 orë
Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona
5 orë
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës
13 orë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
10 orë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
5 orë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ