Grubi: Negociata me deputetë të opozitës për të mbështetur Ndryshimet Kushtetuese!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/05/2023

Zv/Kryeministri i Parë, Artan Grubi, gjatë intervistës për Servisin Kombëtar në gjuhën shqipe, ka theksuar se pushteti tashmë ka biseduar me disa deputetë të opozitës dhe se në mesin e tyre ka të tillë që mbështesin, sic thotë, frymën pro-evropiane dhe progresin e vendit, percjell KlanM.

Zv/Kryeministri Grubi ka shtuar se në mesin e opozitës ka të tillë që nuk pajtohen me udhëheqësinë aktuale të VMRO-DPMNE-së dhe me këtë grup, sic e quajti Evropian, vlerëson se do t`i kenë votat e nevojshme për shumicën e domosdoshme për hapjen e Kushtetutës.

Ai gjatë intervistës për MTV2, sic percjell KlanM, ka drejtuar akuza se opozita po zhvillon politikë të instalimit të frikës për të mbajtur status-kuonë dhe për tërheqjen e votave konzervative që do të keqpërdoren për politikë ditore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

INFO

NA NDIQ