Grubi njofton për vendimet e fundit të Qeverisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Artan Grubi

Sot e udhëhoqa seancën e 132-të të Qeverisë ku mes tjerash u vendos të:

➡️ Sigurohen 670 milionë denarë shtesë për tejkalimin e krizës energjetike;
➡️ Përcaktohen ndryshimet në Ligjin për të Drejtat e Autorit dhe të Drejtat e Përafërta;
➡️ Është miratuar Programi i rregullt vjetor për imunizimin e popullatës;
➡️ Të gjitha institucionet qeveritare do të obligohen që të njohin çertifikatat elektronike për dëshmi që një person nuk është i gjykuar/dënuar.

🔗 vlada.mk/node/27360

Денес ја водев 132-та седница на која што меѓу другото се одлучи и:
➡️ Обезбедени се дополнителни 670 милиони денари за надминување на енергетската криза;
➡️ Ги утврдивме измените на Законот за авторското право и сродните права;
➡️ Усвоена е редовната годишна Програма за имунизација на населението;
➡️ Сите владини институции ќе бидат задолжени да ги признаваат електронските уверенија за неосуденост.

🔗 vlada.mk/node/27360

TË FUNDIT
3 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
19 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
13 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

INFO

NA NDIQ