Grubi: Paga ime 70 mijë denarë dhe është paga më e vogël që kur jam në politikë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/03/2022

lZëvendëskryeministri Artan Grubi në intervistën e tij për TV24 tha se shumë shpesh bisedohet për pagat e ministrave dhe deputetëve, ndërsa këto paga, nuk ka kohë që nuk kanë ndryshuar.

“Paga ime është 70.000 denarë dhe nuk kam punuar me pagë më të vogël kur kam qenë në sektorin privat. Kjo është paga më e vogël që kur jam në politikë”, tha Grubi.

Ai shtoi se si qeveri kanë rritur pagën në 18 mijë denarë dhe po ashtu janë rritur edhe pensionet.

“Kemi treguar kujdes për qytetarët. Kjo qeveri dëshmoi se mund të menaxhojë me krizë”, tha mes tjerash zëvendëskryeministri Grubi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1243

Kasami: VLEN do të ndajë 500 milion euro për komunat shqiptare

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

INFO

NA NDIQ