Grubi: Për Ali Ahmetin do të shkruajnë librat, krenar që jam krah tij

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Zëvendëskryeministtri i parë, Artan Grubi së bashku me kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim dhe kabinetin Qeveritarë kanë takuar sot banorët e Ҫegranit ku së bashku kanë diskutuar për të mirat dhe projektet që Qeveria ka marrë ndër vite për këtë zonë.

Grubi para banorëve tha se këtë takim e kanë organizuar për të dëgjuar nga vet qytetarët vlerësimet, vëretjet e qytetarëve të Gostivarit për Qeverisjen dy vjeҫare të BDI-së dhe tha se kjo Qeverië është vazhdim i Qeverive tjera të BDI-së por ka bërë më shumë se cdo Qeveri tjetër.

Por Grubi tha se është krenarë që është përkrah Ali Ahmetit dhe se për të do të shkruajnë librat.

“Jam krenarë që jam krah Ali Ahmetit. Për të gjithsesi do të shkruajnë librat”, tha mes tjerash Grubi.

TË FUNDIT
1 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
4 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
4 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
4 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
4 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
20 orë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
19 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
20 orë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
1 ditë
VIDEO/Ukraina hakmerret keq ndaj Rusisë, i shkatërron sistemin raketor që vlen 800 milionë dollarë

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ