Grubi për bizneset e Drin Ahmetit: Një djalë i ri ambicioz, pres që të gjithë në fund t’i kërkojnë falje

Picture of ina-online
ina-online

27/06/2023

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në lidhje me rastin me nipin e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, i cili është një nga blerësit e qendrës së biznesit “Soravia”, theksoi se nuk është ai që të shoh se ka diçka kontestuese, sepse atë duhet ta bëjnë institucionet përgjegjëse.

“Është Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Prokuroria Publike, le të veprojnë sipas kompetencave të tyre dhe të përcaktojnë se çfarë është reale, dhe jo kështu, ku ka luftë mediatike dhe përdoret për agjendë ditore politike”, theksoi Grubi në intervistën në ditarin e TV Sitel.

Duke iu përgjigjur pyetjeve për pretendimet që janë bërë në opinion për bizneset e Drinit, ai është përgjigjur se nuk ka informacion.

“Unë nuk kam informacion për bizneset e Drinit, as të dikujt tjetër, sepse janë biznese private. Nëse ka diçka të paligjshme, le të merren institucionet, nëse është e gjitha e ligjshme dhe është ambicie e një djali të ri ambicioz, do të prisja që të gjithë në fund ti kërkojnë falje”, theksoi zëvendëskryeministri Grubi.(INA)

TË FUNDIT
6 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
10 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
13 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
14 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
16 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

ME TE LEXUARA

16 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
6 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
23 orë
A mund të përdoret neni i 25-të i Kushtetutës amerikane për zëvendësimin e Presidentit Biden?
16 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
23 orë
Osmani: Administrata e Biden ka bërë çmos që unë të jem prezente në aktivitetet e Samitit të NATO’s
16 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

LEXO MË SHUMË

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

INFO

NA NDIQ