Grubi për ndryshimet kushtetuese: Po i bindim të VMRO-së që të mos rreshtohen nga Rusia

ina-online
ina-online

16 Gusht, 2023

Artan Grubi, pjesë e ekzekutivit është i bindur se do të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe se “pro” tyre do të votojnë të gjithë deputetët e VMR-DPMNE-së, transmeton TV21.

Thotë se për të realizuar këtë qëllim, çdo ditë realizojnë takime në Kuvend.

“Bisedimet zhvillohen në nivele kolegjiale, shoqërore.. Kontaktet janë të përditshme në Kuvend dhe besojmë që t’i bindim që të mos rreshtohen nga Rusia, por të votojnë ndryshimet kushtetuese”, tha Grubi.

I pyetur se në sa deputetë të VMRO-DPMNE-së llogarisin, ai tha
“I llogarisim të gjithë”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ