Grubi për ndryshimet kushtetuese: Po i bindim të VMRO-së që të mos rreshtohen nga Rusia

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Artan Grubi, pjesë e ekzekutivit është i bindur se do të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe se “pro” tyre do të votojnë të gjithë deputetët e VMR-DPMNE-së, transmeton TV21.

Thotë se për të realizuar këtë qëllim, çdo ditë realizojnë takime në Kuvend.

“Bisedimet zhvillohen në nivele kolegjiale, shoqërore.. Kontaktet janë të përditshme në Kuvend dhe besojmë që t’i bindim që të mos rreshtohen nga Rusia, por të votojnë ndryshimet kushtetuese”, tha Grubi.

I pyetur se në sa deputetë të VMRO-DPMNE-së llogarisin, ai tha
“I llogarisim të gjithë”.

TË FUNDIT
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
15 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
16 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
16 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

15 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
17 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
16 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ