Grubi për ndryshimet në Kodin Penal: Nuk ka as amnistimin, as kthimin e Gruevskit nga azili

INA
INA

6 Shtator, 2023

Zv/kryeministri i parë, Artan Grubi thotë se ndryshimet e Kodit Penal nuk do të mundësojnë që ish kryeministri Nikolla Gruevski të kthehet në RMV.

“Absolutisht jo, absolutisht jo. Këto ndryshime janë larg prej mundësisë që Gruevski të kthehet në RMV, dhe kjo është një propagandë e partive të vogla të cilat as nuk e kuptojnë se për çfarë flasin dhe dalin në press konferencë pa lexuar fare se për çfarë bëhet fjalë. Në qoftë se mund të shihni, ndryshimet e Kodit Penal janë shumë më të mëdha se sa vetëm neni 353 dhe në asnjë mënyrë të vetme këto ndryshime në Kodin Penal nuk mundësojnë as amnistimin, as kthimin e Nikolla Gruevskit nga azili”, tha Grubi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

Lubco Georgievski

Georgievski godet Gruevskin, VMRO-në e quan Shumadia

mijallkov

Mijallkov, Jankulloska dhe Janakieski për disa vite do të jenë qytetarë të lirë

Muhamer Pajaziti

Ku po shkoni në Evropë, njerëzit po ju vdesin burgjeve çnjerëzore

INFO

NA NDIQ