Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

ina-online
ina-online

11/12/2023

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi bëri të ditur se po vazhdon ndërtimi i Teatrit dhe Bibliotekës në Tetovë.

” Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës. Ka përfunduar ndërtimi i një pjesë të fasadës dhe po vazhdojnë me dinamikën e duhur të gjitha punimet e fazës së dytë.

Gjatë këtij mandati arritëm të menjanojmë shumë nga pengesat e mëparshme dhe tashmë kemi siguruar ecuri konsistente të punës për përfundimin cilësor të këtij projekti kapital”, njofton Grubi përmes një postimi në rrjetet sociale.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ