Grubi publikon pamje nga punimet në Kopshtin e fëmijëve “Fidani” (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në rrjetin social Facebook ka shpërndarë videomaterialin se si po zhvillohen punimet në çerdhen “Fidani”, çerdhe kjo e cila është edhe më e madhja në vendin tonë.

Kopshti i fëmijëve “Fidani” është në Komunën e Çairit. Vlera e kësaj çerdheje kap shifrën e 120.080.880 denarëve. Hapësira e përgjithshme e ndërtimit është 3150 m2, ndërsa kapaciteti është 350 fëmijë dhe gjithsej 21 kabinete.

Statusi i plotë i Grubit:

“Bashkë me kryetarin e Komunës së Çairit Visar Ganiu dhe ministreshën e atëhershme për Punë dhe Politikë Sociale, Jagoda Shahpaska më 25 Dhjetor të vitit 2020 vendosëm gurthemelin e çerdhes më të madhe më vend.”
Ndiqeni videon e zhvillimit të punimeve për ndërtimin e saj!

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/videos/514195670024065/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ